کانیو چیست ؟

کانیو چیست ؟Reviewed by Taban-write on Aug 9Rating: 4.5کانیو چیست ؟کانیو اصطلاحا به آبرو خیابان گفته میشود که اگر دقت کرده باشید به صورت طولی در امتدا مسیر و راه به جهت تجمیع و عبور آب های حاصل از بارندگی قرار گرفته شده است

کانیو و مزایای آن چیست ؟

با سلام امروز هم با یک مقاله دیگه در خدمت شما دوستان هستیم و میخواهیم کانیو را که این روزها با رشد و گسترش شهرها و همچنین افزایش شهر نشینی مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که شما هم میدانید هرچقدر شهر ها گسترش یافتند مشکلات بسیاری نیز به وجود آمد که یکی از آن ها مشکل هدایت فاضلاب ها و پساب های شهری است که برای حل این مشکل نیز باید جزئیات اجرایی و معیارهای مربوط نسبت به اجرای مناسب جداول و پیاده روها در معابر شهری و آبروی موجود برای جمع آوری آب های سطحی و هدایت مسیر جوی های آب در سطح شهر مورد بررسی قرار گیرد و بهترین راه برای حل این مشکل به دست آید.

کانیو چیست ؟

کانیو اصطلاحا به آبرو خیابان گفته میشود که اگر دقت کرده باشید به صورت طولی در امتدا مسیر و راه به جهت تجمیع و عبور آب های حاصل از بارندگی قرار گرفته شده است و همچنین به صورت سطحی قرار میگیرند.

بهتره بدانید برای استفاده از آن ها به صورت  جدول گذاری میتوان از موادی مانند قطعات بتن پیش ساخته استفاده کرد تا این کار به خوبی انجام شود اما برخی اوقات با توجه به شرایط ممکن است از بتن درجا استفاده شود.

 

مدل اجرای کانیو

شاید برای شما هم جالب باشد تا بتوانید این قطعات به چه صورتی نصب میشوند که طرز کار بدین شکل است ابتدا باید در تراز مناسبی جدول طرفین اندازه گیری و قرار داده شود سپس کف کانال با بتن با عیار 250 کیلوگرم سیمان در متر مکعب، کف سازی شود تا هیچ گونه درزی به بیرون نداشته باشیم.

برای محکمی کار و درزگیری و آبندی و لیسه کشی نیز باید انجام شود که این کار نیز به صورت u و v شکل با زاویه های مختلف بر حسب فضا اجرایی و میزان سطح آب عبوری طراحی و تولید میشود.

ممنون که با این آموزش هم با ما همراه بودید تا مقاله ای دیگر خدانگهدار.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *