تمام آنچه شما باید درباره مواد نرده بدانید

انواع مواد نرده

ما در این مقاله انواع مواد نرده را برای شما شرح خواهیم داد.از نرده های زیگزاگی و ریلی دوران استعمار گرفته تا سبکهای پیچیده وینیل با قالب های امروزی ، نرده ها همیشه وسیله ای ارجح برای حراست از حریم شخصی و ممانعت از بازدید کنندگان ناخواسته بوده اند. این که بخواهید حیوانات خانگی خود را با خیال راحت در حیاط خود نگه دارید یا کودکان خود را از خطرات احنمالی دور نگه دارید ، یک سبک حصار و مواد مناسب برای ملک شما وجود دارد.

بیشتر بخوانید: انواع حصار برای مزرعه شما

نوع فنس: سرو

تمام آنچه شما باید درباره مواد نرده بدانید (نوع فنس:سرو)
تمام آنچه شما باید درباره مواد نرده بدانید (نوع فنس:سرو)

درخت سرو ، به دلیل ظاهر خوب و ماندگار آن معروف است – به دلیل وجود دانه محکم ، گره های کمتر، و رنگ قرمز مطلوب – و اینکه هرگز پیچ و تاب نمی خورد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. در حالی که سرو نیز به طور طبیعی در برابر پوسیدگی و حشرات مقاومت می کند ، این چوب به اندازه چوب تصفیه شده غیرقابل نفوذ نیست و احتمالاً بعد از چند سال در آن پوسیدگی دیده شود. اگر تصمیم دارید حصار را از درخت سرو بسازید ، توصیه می شود که پایه بتونی نصب کنید یا به پستهای حصار که از جنس چوبی استفاده می شوند ، مطمئن شوید. با این وجود ، مراحل نصب به صورت DIY  است و می توانید از تخته ها برای ایجاد سبک های مختلفی از جمله زین و برگه مشبک استفاده کنید.

نکته تعمیر و نگهداری: سرو به طور طبیعی به رنگ خاکستری نقره ای تبدیل میشود و حصار این ماده به تعمیر و نگهداری نیاز دارد ، از جمله جایگزینی گاه به گاه تخته. برای حفظ ماندگاری در رنگ و محافظت ، بلافاصله پس از نصب و سالانه یک بار نیازمند  پاکسازی است.

نوع فنس: وینیل

فنس وینیل چند دهه است که مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات اولیه فنس وینیل بعد از گذشت چند سال تمایل به رنگ زرد ، گلیم یا شکننده شدن دارند ، اما تولید کنندگان حصار امروزی محصولات محصور شده محکم را در ارتفاع مختلف و سبک های مختلف عرضه می کنند. وقتی کیفیت مورد نظر به دست می آید ، ضخامت آن مورد بررسی قرار می گیرد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، نصب باید دقیق باشد ، بنابراین استخدام یک نصب کننده حصار حرفه ای را در نظر بگیرید.

نکته تعمیر و نگهداری: پس از نصب ، نرده وینیل عملاً عاری از تعمیر و نگهداری است. گاهی اوقات خاک روی آن را با یک ماده پاک کننده ملایم بشویید ، می توانید با شیلنگ باغ شستشو دهید.

نوع فنس: کامپوزیت

فنس کامپوزیت از الیاف چوبی به همراه پلیمرهای پلاستیکی ساخته شده ، ظاهری شبیه به چوب را بدون تمایل به تخریب از حشرات و پوسیدگی فراهم می کند. چنین ترکیبی از سبک و ماده کمی گرانتر از وینیل و سرو است ، اگرچه ، در هر دو نوع مواد و نصب – مانند فنس وینیل ، کامپوزیت نیاز به نصب دقیق توسط متخصصان دارد. از آنجا که کیفیت مواد متفاوت است ، باید گزینه های خود را کشف کرده و اجزای نرده کامپوزیت را از یک فروشنده معتبر خریداری کنید.

نکته تعمیر و نگهداری: پس از نصب حرفه ای ، فنس کامپوزیت فقط به اسپری گاه به گاه با آب ساده احتیاج دارد تا تمیزشود.

نوع فنس: ردوود و ساج

شما معمولا هزینه های بالایی برای حصار چوب قرمز یا چوب ساج می پردازید ، اما هیچ چیز دیگری با نرمی و درخشش طبیعی آنها مقایسه نمی شود. از آنجا که گران قیمت هستند، نرده های چوب ساج معمولاً به مناطق کوچک محدود می شود: محوطه اطراف استخر. چوب هایی مانند سرو ، چوب قرمز و چوب ساج هر دو به طور طبیعی در برابر حشرات مقاومت می کنند ، پوسیدگی ، کوچک شدن و پیچیدن از مزایای این نوع چوب ها است.

نکته نگهداری: هر دو چوب قرمز و چوب ساج برای حفظ رنگ اصلی خود یک یا دو بار در سال نیاز به استفاده از سیلر یا روغن نافذ دارند. شن و ماسه نور قبل از استفاده ، هوازدگی سطح را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: زیباترین مدل های درب کشوییم

نوع فنس: فلز

گزینه های فنس فلزی از کلاسیک تا زمان معاصر متفاوت است ، انواع متنوعی برای مطابقت یا آمیخته شدن با هر نمای بیرونی خانه وجود دارد. نرده های فرفورژه قرن ها از تغییرات سبک جان سالم به در برده اند به این دلیل که: بیش از سادگی کلاسیک، آنها بسیار بادوام هستند. اگر می خواهید پیمانکار مخصوص فنس را در نظر بگیرید که می خواهید جذابیت سنتی آهن فرفورژه را در دارایی خود بگنجانید استخدام کنید، زیرا این محوطه ها معمولاً متناسب با خاصیت ساخته می شوند و حتی الگوهای پیچیده تری نیز در آن قرار دارند. برخی از گزینه های جدید فلزی – از جمله چدن ، آلومینیوم و نرده های استیل – قدرت چدن فرفورژه را با نصب پانل های DIY بسته بندی می کند.
نکته نگهداری: فنس آلومینیوم بدون زنگ زدگی در تمام طول سال نگه داشته می شود ، اما آهن فرفورژه و بعضی از نرده های فلزی نیاز به درمان با یک برس و یا اسپری دارند. این نوع فنس ها در بعضی موارد علائم خوردگی دارند.

نوع فنس: چوب معطر

تخته های چوبی تحت فشار و شیمیایی یا تخته های سبک به روش سرو ، یک انتخاب محبوب برای سازه های فضای باز است. در حالی که این گزینه حصارکشی از نظراقتصادی گزینه مناسبی برای پستهای حصار درج شده در زمین است (فنس چوبی  در برابر حشرات و رطوبت مقاومت می کند) ، چنگک های حصار تمایل به پیچ و تاب و پیچ خوردگی دارد و دقیقا به همان سرعت یک ماه پس از نصب این اتفاق می افتد. برای دریافت بهترین نتیجه بدون پیچ و خم، به جای اینکه به صورت عمده تحویل داده شود ، تخته ها را به صورت جداگانه از منطقه محلی خود جدا کنید. به دنبال صاف ترین تخته ها بروید و از هر رنگ “سبز” یا مرطوب استفاده کنید ، که می تواند نشان دهد اخیراً از طرف سازنده تولید شده اند و احتمالاً هنگام خشک شدن بیشتر به حرکت در می آیند.

نکته تعمیر و نگهداری: برای ظاهر بهتر چوب را با رنگ آغشته کنید و در صورت لزوم از تخته های  جایگزین کنید.

نوع فنس: سنگ تراشی

این نوع فنس بتن ، گچبری ، آجر ، بلوک و نرده های سنگی زیبایی در خانه ایجاد می کند ، اما این مواد کمی گران قیمت هستند و نیاز به نصب حرفه ای دارند. به دلیل وزن آنها ، نرده های سنگ تراشی به یک پایه ساختاری ریخته میشوند. بسیاری از مالکان خانه به دلایل طراحی و هزینه ، نوعی از سنگ تراشی را با مواد فنس دیگر، مانند آهن فرفورژه یا چوب مخلوط می کنند. بتون بلوک و ریخته شده به آرماتور فولادی نیاز دارد و نرده های آجری اغلب دارای یک بتون هستند یا حصار داخلی را با روکش آجری فقط در قسمت بیرونی نشان می دهند.

نکته تعمیر و نگهداری: با گذشت زمان ، اتصالات ملات در نرده های سنگی و آجری می تواند سست کار کند و برای تثبیت نیاز به تعمیر دارد.

 

منبع: www.bobvila.com

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *