تولید فنس به روش اتوماتیک

تولید فنس به روش اتوماتیکReviewed by مهدی بهادری on Aug 5Rating: 4.5تولید فنس به روش اتوماتیکفنس ها مه طور عمده در حصار کشی باغ ها و مزارع کاربرد دارند از همین رو اغلب مردم آن ها را با نام فنس باغی می شناسند. فنس کشی با کمک ...

تولید فنس

فنس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فنس ها مه طور عمده در حصار کشی باغ ها و مزارع کاربرد دارند از همین رو اغلب مردم آن ها را با نام فنس باغی می شناسند. فنس کشی با کمک ابزار هایی مانند پایه فنس و سیم گالوانیزه انجام می شود و هدف از آن ایجاد امنیت در منطقه خاصی است. فنس ها کاربرد های دیگری نظیر مرزبندی با همسایه ها و جلوگیری از ورود عابرین به منطقه دارند. اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم فنس ها در محل هایی نصب می شوند که امکان دیوار کشی وجود ندارد و یا حداقل می دانیم که قصد دیوار کشی در آن محل را نداریم. شایان به ذکر است بگوییم توری ها کاربرد های متفاوتی دارد و فقط برای حصار کشی استفاده نمی شود و می توان از آن ها در صنایع مختلف استفاده کرد.

روش تولید فنس

تولید فنص به دو صورت امکان پذیر است. اول به صورت دستی و دوم به صورت صنعتی. در روش دستی تمامی مراحل کار توسط نیروی انسانی انجام می شود و در جاهای کمی از ماشین آلات صنعتی استفاده می شود ولی در تولید فنس به روش صنعتی همه مراحل بافت به صورت اتوماتیک توسط ماشین صورت می گیرد. در برخی موارد مراحل کار به صورت نیمه اتوماتیک انجام می شود که به آن حصیر بافی نیمه اتوماتیک می گویند.

تولید فنس
تولید فنس

روش تولید فنس به روش اتوماتیک

برای تولید فنس به روش اتوماتیک یا دستگاه های تمام اتوماتیک ابتدا باید مفتول مورد نظر که یا مفتول گالوانیزه است و یا مفتول سیاه خریداری شود. شاید برایتان سواد پیش بیاید که ضخامت مفتول مورد نظر باید چقدر باشد؟

ضخامت مفتول با توجه به فاکتور هایی مانند نوع دستگاه ، نوع سفارش مشتری و میزان استحکام مورد نیاز تایین می شود. بعد از این که مفتول خریداری شد آن هارا در جایگاه مخصوص خود در دستگاه قرار می دهید. در دستگاه تمامی انحنا های مفتول صاف می شود. این انحنا ها به دلیل این که مفتول به شکل قرقره به بازار عرضه می شود ایجاد می شوند. سپس مفتول وارد دستگاه می شود و در صورت نیار یک لایه روکش روی آن قرار می گیرد. اگر این مرحله از کار انجام شود باعث می شود تا مفتول ها نیازی به رنگ آمیزی نداشته باشند.

در این قسمت از کار ردید اول حصار از مفتول برش داده می شود و با یک مفتول دیگر که هم اندازه مفتول ردیف اول باشد به هم بافته می شوند. تمامی این مراحل توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می شود و قابل تنظیم است. محل بافته شدن دو مفتول له یکدیگر اندازه چشمه های فنس را مشخص می کند. منظور از چشمه فنس همان مربع های روی فنس است. این فرایند یعنی بافته شدن مفتول ها به یکدیگر به صورت روتین ادامه می یابد یا به انتهای فنس توری برسد. بعد از این که بافت به انتهای توری رسید برش خورده و به وسیله یک سیم پیچ اتوماتیک سیم پیچی و محکم می شود تا از احتمال جدا شدن دو مفتول از یکدیگر جلوگیری کند.

توری فرنگی
توری فرنگی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *