مزایا و معایب گابیون ها

مزایا و معایب گابیون ها

ابتدا بهتر است بدانیم که ریشه واژه گابیون ایتالیایی است و به معنای قفسه فلزی است. همانطور که میدانید گابیون یک قفسه فلزی است که با سنگ پر شده است. ما در این مقاله قصد داریم به مزایا و معایب گابیون ها بپردازی، امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید.

لیست مزایای گابیون ها

  • حمل و نقل و ساخت و ساز
  • دوام بالا
  • کاربردی
  • زه کشی

حمل و نقل و ساخت و ساز

مواد اولیه گابیون به راحتی پیدا می شود و حمل آن بسیار ساده است. همین امر باعث ایجاد شدن طرح های متنوع شده است، چرا که مواد اولیه آن سنگ است و سنگ ها طرح و نقش های مختلفی دارد و بسته به درخواست مشتری میتواند سنگ ها درست و یا ریز باشد. 

مزایا و معایب گابیون ها

دوام بالا

به دلیل انعطاف پذیر بودن، قفسه گابیون در برابر شکستگی مقاومت زیادی دارد. سیمی که در ساختن قفس گابیون مورد استفاده  قرار میگیرد در برابر زنگ زدگی و فرسایش بسیار مقاوم است. سنگی که درون گابیون استفاده می شود بسیار سخت است و به راحتی فرسوده نمیشود.

کاربردی

از دیوارهای گابیون می توان در دیوارهای استخر و همچنین روکش فلزی برای سازه های ساختمان استفاده کرد. همچنین ازگابیون ها در رودخانه ها و کانال کشی استفاده میکنند. گابیون ها سیل بند و موج گیر بسیار خوبی به حساب می آیند.

زه کشی

با توجه به سنگریزه و ساخت ماسه های دیوارهای گابیونی ، نفوذپذیری مناسب باقی می ماند و امکان تخلیه طبیعی کافی رواناب را فراهم می کند ، در حالی که با شکستن آن و پراکندگی فشار سرعت آب را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید»»» چرا باید از گابیون به جای بتن استفاده کنیم؟

لیست معایب گابیون ها

  • فضا
  • ظاهر ناخوشایند

مزایا و معایب گابیون ها

فضا

گابیون ها فضای زیادی را در یک ساحل به خود اختصاص می دهند، زیرا برای کارآمد بودن ممکن است شما نیاز به بیش از یک عدد داشته باشید. این می تواند ساحل را به مکانی مطلوب برای استحمام تبدیل کند و همچنین می تواند آن را شلوغ تر جلوه دهد.

ظاهر ناخوشایند

گابیون ها برای افرادی که به دنبال حصار مدرنی هستند نا خوشایند به نظر میرسد اما باز هستند افرادی که ظاهر گابیون رو به خاطر ظاهر کلاسیک گونش دوست دارند.

جمع بندی

خب در این مقاله مزایا و معایب گابیون ها تهیه شده بود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین اگر قصد خرید و یا مشاوره دارید میتوانید از طریق شماره زیر با تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *