پایه فنس

انواع مختلف پایه فنس

انواع مختلف پایه فنسReviewed by مهدی بهادری on Aug 3Rating: 4.5انواع مختلف پایه فنسبرای این که بتوانیم سیم خاردار ها و توری های محافظ را مثل توری حصاری ، توری مرغی و توری گابیون که در حفاظت و محصور کردن باغ و ویلا و فرودگاه ها و مناطق نظامی ...

پایه فنس

برای این که بتوانیم سیم خاردار ها و توری های محافظ را مثل توری حصاری ، توری مرغی و توری گابیون که در حفاظت و محصور کردن باغ و ویلا و فرودگاه ها و مناطق نظامی و ورزشی نقش مهمی دارند را محکم نگه داریم نیاز به نصب آن ها روی پایه هایی داریم که این پایه ها به پایه فنس و یا پایه حصار معروف اند.

پایه فنس ها به طور معمول از جنس بتن آهن یا چوب هستند که با توجه به نوع حصار و فنس و منطقه جغرافیایی و شرایط جوی جنس پایه را تایین میکنند. این پایه ها باید در فاصله مناثبی از هم نصب شوند در غیر این صورت اگر فاصله پایه ها از هم زیاد شود فنس استحکام لازم را نخواهد داشت و اگر در فاصله خیلی نزدیک نصب شود هزینه خرید پایه ها افزایش پیدا می کند و هزینه تمام شده برای شما زیاد خواهد شد. بهترین فاصله که می توان پایه ها را نصب کرد فاصله 3 متری است.

برای نصب انواع پایه فنس ابتدا باید در زمین حفره ای ایجاد کنیم و پایه را درون آن قرار داده و محکم می کنیم به همین دلیل  ارتفاع پایه ها را با توجه به مکان مورد استفاده باید انتخاب نماییم . برای فنس کشی بدون سیم خاردار ارتفاع پایه ها 2.5 متر است که نیم متر آن در زمین قرار می گیرد. و در حصار کشی همراه با سیم خاردار پایه ها 3 متری هستند که نیم متر بالایی آن به صورت تک شاخه و یا جفت شاخه و خم شده هستند.

  • پایه فنس چوبی یکی از اولیل پایه های فنس ساخته شده در جهان است که اغلب در کشور های اروپایی به دلیل دکور زیبایی که دارند از آن ها استفاده می شود. با وجود این که پایه چوبی استحکام کمی دارد و ایمنی آن آنقدر هم زیاد نیست و عمر کمی دارند ولی مردم به شدت به پایه چوبی علاقه دارند. برای محافظت از محیط و یا در پارک ها برای جدا سازی پوشش گیاهی از یکدیگر از این پایه ها استفاده می کنند. که این نوع از فنس ها نوع طراحی گوناگونی نسبت به فنس های آهنی دارند. پایه فنس های چوبی را می توان از درخت هایی مثل سرو ، صنوبر و کاج و چوب قرمز ساخت.
پایه فنس
پایه فنس

 

  • پایه حصار فلزی معمولا از جنس گالوانیزه و داربست سیاه ساخته می شوند در سه حالت نبشی پروفیلی و قوطی ساخته می شوند و این پایه ها به صورت تک شاخ و دو شاخ در بازار قابل خرید هستند که با توجه به کاربرد و مکان استفاده و نوع فنس از آن ها استفاده می شود.

 

  • پایه حصار بتنی از بتن آماده ساخته می شود و وزن بیشتری نسبت به پایه های فلزی و چوبی دارند. در داخل این پایه ها از 3 ساخه میلگرد برای استحکام بشتر پایه ها استفاده می شود. در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم است و طول عمر بیشتر نسبت به پایه چوبی و فلزی دارد و بیشتری کاربرد را در زمینه فنس کشی دارد.

 

احتمل این که پایه های فلزی را بدزدند زیاد است و علت آن هم این است که پایه های فلزی گران قیمت هستند و به راحتی می توان آن ها را فروخت اما پایه های بتنی را کسی نمی تواند بدزدد چون هم وزن بالایی دارند و هم کسی نمی تواند آن را در جایی بفروشد. در نهایت می توان گفت که پایه های فلزی در برابر پایه های چوبی بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه است و ایمنی و مقاومت بیشتری نسبت به چوب دارد . پایه های بتنی از نظر مقاومت و ایمنی نسبت به پایه های فلزی ارجح تر هستند

توری فرنگی
توری فرنگی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *